ჩვენ ვამაყობთ 35 წლიანი გამოცდილებით, ხარისხიანი სააღმზრდელო და საგანმანათლებლო პროცესით, ბავშვის კეთილდღეობაზე ორიენტირებული პოზიტიური გარემოთი, ღირებულებათა სინთეზით. ჩვენ ვზრდით ტოლერანტ, პასუხისმგებლობით სავსე პიროვნებებს.
ბაღი წარმოადგენს ბავშვზე ორიენტირებულ საგანმანათლებლო დაწესებულებას, სადაც ყველა ბავშვი თანაბარი უფლებებით, ინდივიდუალური შესაძლებლობების მაქსიმუმით, ურთიერთპატივისცემაზე დაფუძნებული თანამშრომლობითა და მშობლების/ოჯახის ჩართულობით, შეძლებს სტანდარტით გათვალისწინებული შედეგების მიიღწევას.
ჩვენი მიზანია, თქვენმა შვილებმა მიიღონ სიამოვნება სწავლით. ჩვენ უზრუნველვყოფთ პოზიტიური ურთიერთკავშირის ფორმირებისთვის ხელშეწყობას ბაღს, ოჯახსა და საზოგადოებას შორის.
თუ თქვენ უკვე ეწვიეთ ჩვენს საბავშვო ბაღს, გეცოდინებათ, რომ თქვენი შვილები, თანამშრომლები, მშობლები ერთად ქმნიან თბილ, ენერგიულ და სასიამოვნო ატმოსფეროს.
დაწესებულების მიზანია სკოლამდელი აღზრდის აღსაზრდელებისთვის ხარისხიანი სააღმზრდელო და საგანმანათლებლო პროცესისთვის აუცილებელი, უსაფრთხო და პოზიტიური, ბავშვის კეთილდღეობაზე ორიენტირებული, გარემოს შექმნა; ბავშვის ფიზიკური და ემოციური განვითარების, კოგნიტური განვითარებისა და სკოლისთვის მომზადების უზრუნველყოფა; ცოდნის, უნარ-ჩვევების, ღირებულებების სინთეზი.
დაწესებულების მისიაა აღსაზრდელებს განუვითაროს მომავალი ცხოვრებისთვის, წარმატებულ მოქალაქედ ფორმირებისთვის საჭირო უნარ-ჩვევები, ხელი შეუწყოს კრიტიკული და შემოქმედებითი აზროვნების განვითარებაში, მოამზადოს არსებული გამოწვევებისთვის, განუვითაროს კითხვისა და წერის სწავლისათვის საჭირო უნარები, მათემატიკური წარმოდგენები, გუნდური მუშაობის უნარი. შემოქმედებითი და თანამშრომლობითი გარემო განაპირობებს ურთიერთპატივისცემისა და თანასწორობის პრინციპების დაცვას.
ჩვენ ცვალებად სამყაროში ვცხოვრობთ და მრავალი გამოწვევები ჩვენს პიროვნულობაზე, ცხოვრების წესზე და პროფესიულ საქმიანობაზე მნიშვნელოვან გავლენას ახდენს. ამ გარდაქმნათა სიჩქარე ყოველწლიურად იზრდება ახალი ტექნოლოგიებისა და კომუნიკაციის საშუალებათა განვითარების პარალელურად. ჩვენი ფილოსოფია ეფუძნება შეხედულებას, რომ თითოეული ბავშვი ბუნებით არის უნიკალური, შემოქმედებითუნარიანი და ცნობისმოყვარე. ჩვენ გვესმის 21-ე საუკუნის გამოწვევები – ბავშვები მეტად მოტივირებულნი არიან შეისწავლონ და აღმოაჩინონ სამყარო უნარების, ინტერესებისა და ტექნოლოგიების აქტიური გამოყენებით. ჩვენ ვიცით, რომ ბავშვები „თამაშით სწავლობენ“, ვინაიდან თამაშის, როგორც სწავლების მეთოდის გამოყენება სასწავლო პროცესს ბევრად უფრო საინტერესოს, სახალისოსა და სასურველს გახდის. თამაშისას იზრდება ბავშვის შინაგანი მოტივაცია, ჩართულობა და საგანმანათლებლო პროცესის ხარისხი. შესაბამისად, ჩვენი კურიკულუმი წარიმართება თამაშით.
პროფესიონალიზმი: პროფესიონალთა ძლიერი გუნდი, კვალიფიციური ადამიანური რესურსი უზრუნველყოფს ხარისხიან განათლებას;
საჯაროობა და გამჭვირვალობა: ჩვენი მისია, ხედვა და ღირებულებები საჯაროდ ხელმისაწვდომია, ჩვენი საქმიანობა ცნობილია ყველა მხარისთვის;
თანამშრომლობა, გუნდურობა: მუდმივი მონიტორინგით, სხვადასხვა პოზიციებისა და სიახლეების განხილვით ვქმნით ურთიერთპატივისცემაზე დაფუძნებულ თანამშრომლობით გარემოს;
ინოვაციურობა: ვგეგმავთ განვითარების ახალ, ინოვაციურ გზებს ხარისხის სტანდარტისსრულყოფისთვის, არ ვერიდებით სიახლეების დანერგვას.

With 35 years of experience, we pride ourselves on providing a high-quality nurturing and educational process within a positive, child-centered environment focused on the well-being of each child. Our unique synthesis of values fosters tolerant and responsible individuals.
Our preschool is a child-focused educational institution where every child, with equal rights and respect for individual potential, can achieve standards-based outcomes through collaboration, mutual respect, and active involvement of parents and families.
We aim for your children to enjoy the learning process. We foster a positive connection between the preschool, families, and the wider community to ensure an engaging and supportive environment.
If you’ve visited our preschool, you know that together—children, staff, and parents—create a warm, energetic, and enjoyable atmosphere.
The mission of our institution is to create a safe, positive, and nurturing environment essential for a high-quality developmental and educational process. We focus on the well-being of children by fostering their physical, emotional, and cognitive development and preparing them for school. Our approach synthesizes knowledge, skills, and values.
We aim to equip children with skills necessary for their future lives as successful citizens. We encourage critical and creative thinking, prepare them to face modern challenges, and develop the literacy, numeracy, and teamwork skills needed for learning to read, write, and solve problems. A creative and collaborative environment ensures adherence to principles of respect and equality.
We live in a rapidly changing world where new challenges significantly impact our personalities, lifestyles, and professional activities. The pace of these transformations accelerates with the advancement of new technologies and communication tools.
Our philosophy is based on the belief that every child is inherently unique, creative, and curious. We understand the challenges of the 21st century, where children are highly motivated to explore and discover the world using their skills, interests, and technology.
We recognize that children “learn through play,” and integrating play as a teaching method makes the learning process more engaging, fun, and effective. Play fosters intrinsic motivation, engagement, and higher quality education. Accordingly, our curriculum is designed to include play-based learning.
• Professionalism: A strong team of qualified professionals ensures high-quality education.
• Transparency: Our mission, vision, and values are publicly accessible, and our activities are clear to all stakeholders.
• Collaboration and Teamwork: Through continuous monitoring, discussions, and the implementation of new ideas, we create an environment of mutual respect and cooperation.
• Innovation: We continuously plan new and innovative approaches to enhance quality standards and welcome the integration of modern advancements.