“საერთაშორისო საგანმანათლებლო პროგრამების” ფონდის მიერ ორგანიზებულ ევროკავშირის ახალგაზრდა მეცნიერთა კონკურსში სკოლა “სადუნის” მეთერთმეტეკლასელების: თამარ ცხელიშვილის, ნიკოლოზ მჭედლიშვილისა და ნიკოლოზ ხოჭავას პროექტმა- “ატმოსფერული ჰაერის სხვადასხვა დამაბინძურებლის კონცენტრაციის ცვლილების სავარაუდო კავშირის შესწავლა მიწისძვრასთან (CASE STUDY) და სენსორების ალტერნატიული მობილური მოდელი”, მეორე ადგილი დაიკავა. პროექტის ხელმძღვანელი, ქიმიის მასწავლებელი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი, ქეთევან კუპატაძე.
სადუნელების კიდევ ერთი წარმატება. 20-21 აპრილს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში დედამიწის დღესთან დაკავშირებულ საგანმანათლებლო ფორუმზე_ „კლიმატის ცვლილების ბუნებრივი/კოსმოსური და ადამიანური ფაქტორები", მეთერთმეტე კლასის მოსწავლემ ,თამარ ცხელიშვილმა გაიმარჯვა ,ნომინაციაში- საუკეთესო პრეზენტაცია. ხოლო ნიკოლოზ ხოჭავასა და ნიკოლოზ მჭედლიშვილის ნაშრომებმა გაიმარჯვეს ნომინაციაში: კლიმატის ცვლილების თანამედროვე კვლევებსა და მიდგომებზე დაფუძნებით შესრულებული თეორიული კვლევა და ანალიზი; ნამუშევრები შესრულდა, სკოლა "სადუნის" ქიმიის...
“დაიცავი შენი ფული, დაიცავი შენი მომავალი”- გლობალური ფულის კვირეულის ფარგლებში, სკოლა “სადუნში” საქართველოს ეროვნული ბანკის ფინედუს(FinEdu) მიერ ორგანიზებული შეხვედრა გაიმართა. საზედამხედველო პოლიტიკის დეპარტამენტის მთავარმა სპეციალისტმა, ელენე კვიტაიშვილმა საინტერესო პრეზენტაცია წარმოადგინა და ამომწურავად უპასუხა მოსწავლეთა შეკითხვებს.
წიგნის საჯაროდ კითხვის მსოფლიო დღეს ,,სადუნი” სხვადასხვა აქტივობით გამოეხმაურა. II კლასებში მოსწავლეებმა წაიკითხეს მწერალ ლელა ცუცქირიძის მოთხრობები, შექმნეს ილუსტრაციები და წარადგინეს როლური თამაშები. (მასწავლებელი: ა.დავლიანიძე); III ა კლასის მოსწავლეებს მსახიობმა ნათია მეტრეველმა წაუკითხა რევაზ ინანიშვილის მოთხრობა “გოგონა, რომელსაც ღამე შეუყვარდა” (დამრიგებელ- კოორდინატორი: ლიკა ქოჩლაძე); VI ბ კლასის მოსწავლეები ამ დღეს საყვარელი წიგნებიდან მონაკვეთების ხმამაღალი კითხვით...
,,სადუნის” ალუმნის, ილია კახიანის ლექცია VIII ბ კლასის მოსწავლეებთან. პროექტ ,,ლიტერატურული სასამართლოს” ფარგლებში მე-8 კლასელებს შეხვდა და სასამართლო პროცესის სპეციფიკაზე, მსვლელობის ეტაპებსა და პროცესის მონაწილეთა ფუნქცია-მოვალეობების შესახებ დაწვრილებით ესაუბრა ალტერანტიულ იურისტთა ასოციაციის ხელმძღვანელი ალტერნატიულ იურისტთა ასოციაცია.Alternative Lawyers’ Association, ჩვენი სკოლის კურსდამთავრებული, ილია კახიანი. მოსწავლეებმა დასვეს საინტერესო კითხვები, მიიღეს ყველა საჭირო ინფორმაცია, რაც დაეხმარება მათ შემდგომ...

At the EU Young Scientists Competition organized by the “Foundation for International Educational Programs,” the 11th-grade students of Saduni School — Tamar Tskhelishvili, Nikoloz Mchedlishvili, and Nikoloz Khotchava — secured second place with their project titled “A Study of the Potential Link Between Changes in the Concentration of Various Atmospheric Air Pollutants and Earthquakes (Case...
Read More
Another success for Saduni students! On April 20-21, at the educational forum “Natural/Cosmic and Human Factors of Climate Change” held at Ilia State University in connection with Earth Day, 11th-grade student Tamar Tskhelishvili won in the category of Best Presentation. Additionally, the research projects of Nikoloz Khotchava and Nikoloz Mchedlishvili were awarded in the category...
“Protect Your Money, Protect Your Future” As part of Global Money Week, Saduni School hosted a meeting organized by the FinEdu program of the National Bank of Georgia. Elene Kvitaishvili, a senior specialist from the Supervisory Policy Department, delivered an engaging presentation and provided comprehensive answers to students’ questions.
Saduni School enthusiastically marked World Read Aloud Day with various creative and engaging activities: 2nd Grade: Students read stories by author Lela Tsutskiridze, created illustrations, and presented role-playing performances. (Teacher: A. Davlianidze) 3rd Grade (A): Actress Natia Metreveli read Revaz Inanishvili’s story “The Girl Who Fell in Love with the Night” to the students. (Homeroom...
Lecture by Saduni Alumnus, Ilia Kakhiani, with Class VIII B Students As part of the project “Literary Court,” 8th-grade students met with Ilia Kakhiani, the head of the Alternative Lawyers’ Association and a graduate of our school. During the lecture, Ilia Kakhiani spoke in detail about the specifics of the court process, the stages of...